نوین آنلاین - مرجع دانلود کتاب نرم افزار بازی موبایل و فیلم های آموزشی

امروز:
دوشنبه, 18 آذر 1398
تولبار و نحوه استفاده از آن

تبلیغات

Kingne

فروشگاه تخصصی محصولات و فیلم های اموزشی رشته کامپیوتر

سایت آغازه مرکز دانلود کتاب و پروژه دانشجویی

دانلود کتاب آموزش زبان برنامه نویسی F#

رای دهی: Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank / 0
ضعیفعالی 

آموزش برنامه نویسی تابعی Functional Programming

آموزش برنامه نویسی تابعی Functional Programming که به اختصار F# نامیده می شود. یک رویه برنامه نویسی تابعی قدرت گرفته از دات نت فریم ورک می باشد که علاوه بر توانایی پشتیبانی از شی گرایی ، برنامه نویسی تابعی را نیز بطور کامل برای تولید برنامه های تغییر ناپذیری و مقادیر تابع پشتیبانی می کند. اف شارپ را می توان یک زبان CLI  به شمار اورد و از آن برای تولید کد های JavaScript برای تولید و کار با GPU مورد استفاده قرار داد از این رو به اف شارپ یک زبان کراس پلت فرم نیز یاد می گردد. زبان برنامه نویسی F# از زبان ML الهام گرفته شده است و بسیاری از توسعه دهندگان اف شارپ می توان Mono, MonoDevelop, SharpDevelop and WebSharper اشاره کرد. آنچه که در این کتاب به ان اشاره شده است را می توان بطور خلاصه به مباحث زیر اشاره کرد.

F#‎ یک زبان همه منظوره برای محیط .Net است که برای حالت اجرا بصورت همه منظوره به کار می رود و به راحتی هر سه مدل برنامه نویسی را شامل می شود. برای حل مسایل مختلف در موثرترین روش می توانید محیط خاص آنرا در برنامه انتخاب کنید. شما میتوانیداز برنامه نویسی توصیفی استفاده کنید و یا توابع را به راحتی با هم ترکیب کنید و یا روشهای شی گرا و دستوری را در همان برنامه استفاده کنید و از قابلیتهای مختلف هر کدام در برنامه سود ببرید. مثل دیگر برنامه های تابعی F#‎ نوع قوی دارد اما از نوع استنتاجی هم سود میبرد بنابراین برنامه نویسان نیاز ندارند زمان زیادی برای توضیح انواع توابع هدر دهند مگر اینکه در موارد خاص ابهاماتی دربرنامه پیش بیاید که لزوم داشته باشد به وضوح بیان شود.علاوه بر این F#‎ بصورت کاملی با چهارچوب .Net و کتابخانه کلاس اصلی آن یعنی BCL ترکیب شده و به راحتی میتوان از آن در F#‎ استفاده کرد و این مسئله مانند C#‎‎ و VB میباشد و حتی در مواردی استفاده از BCL در F#‎ از دیگر زبانهای تحت .Net راحت تر است.

F#‎ مدل خود را از روی OCAML انتخاب کد که زبان برنامه نویسی تابعی شی گرای موفقی بود سپس با گسترش قابلیتها خوب این برنامه آنها را از نظر فنی و فلسفه کار داخل غالب .Net گنجاند. این زبان کاملا از غالب .Net پشتیبانی کرده و به کاربران این امکان را میدهد که هر چیزی که در محیط .Net ارائه شده است با F#‎ استفاده کنند. کامپایلر F#‎ میتواند تمام پیاده سازیهای زیر ساختار زبانهای معمول را بپذیرد و از روشهای معمول .Net بدون تغییر کد استفاده کند. همچنین میتواند برای کد نویسی IL به صورت برچسب دار استفاده شود.

F#‎ محدود به محیط ویندوز نبوده و میتوان آنرا در لینوکس ، مکینتاش و... استفاده کرد که بخشی از کتاب مورد ترجمه به نحوه عملکرد روی لینوکس میپردازد.کامپایلر F#‎ را میتوان داخل محیط Virtual Studio افزود و با عیب یاب آن به چک کردن دستورات به صورت اتوماتیک پرداخت. همچنین این کامپالر راهنمایی هایی برای استفاده از تمامی توابع عرضه میکند که در نوع خود بینظیر است و برنامه نویسان اشاره میکنند که این مسئله بسیار برای شبیه کردن برنامه به زندگی واقعی موثر است.

F#‎ توسط دکتر دون سیم ابداع شد. در حال حاضرمحصولیست وابسته به تیمی کوچک اما کاملا پیشرفته واقع در مرکز تحقیقات مایکروسافت - کمبریج - لندن - انگلستان با این حال F#‎ در حد یک زبان آکادمیک یا تحقیقاتی نیست و برای خیلی از برنامه های دنیای واقعی (که تعداد آنها به شدت در حال افزایش است) به کار میرود. با توجه به اینکه زبان تابعی دیگری به ندرت در محیط .Net اجرا میشوند F#‎ بعنوان استاندارد این نوع زبانها در آمده است. زبانهای برنامه نویسی تابعی در این میان از F#‎ تبعیت میکنند زیرا این زبان کیفیت پیاده سازی و اشتراک با .Net و Virtual Studio را بسیار بهتر در خود دارد. هیچ برنامه برنامه نویسی .Net دیگری از لحاظ کارکرد ، استفاده و انعطاف پذیری به پای F#‎ نمی رسد.

سر فصل های کتاب Real-World Functional Programming

1)    Thinking differently
2)    Core concepts in functional programming
3)    Meet tuples, lists, and functions in F# and C#
4)    Exploring F# and .NET libraries by example
5)    Using functional values locally
6)    Processing values using higher-order functions
7)    Designing data-centric programs
8)    Designing behavior-centric programs
9)    Turning values into F# object types with members
10)    Efficiency of data structures
11)    Refactoring and testing functional programs
12)    Sequence expressions and alternative workflows
13)    Asynchronous and data-driven programming
14)    Writing parallel functional programs  
15)    Creating composable functional libraries
16)    Developing reactive functional programs

 

منابع: برنامه نویس

منبع:  ای بوک ورلد

مشخصات

نام: کتاب آموزش برنامه نویسی تابعی Functional Programming
حجم فایل: 13.0 مگابایت
نویسنده: حسن
منبع: نوین آنلاین
امتیاز: 3star

رمز

www.novinonline.ir

اشتراک مطلب

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
e-max.it: your social media marketing partner

فروشگاه

بازدیدکنندگان
5
مطالب
190
تعداد بازدید مطالب
339812

300X150